آموزش فعال‌سازی آرکپچا در بازارچه ابری ابرآروان

آرکپچا در بازارچه ابری آروان

در آموزش قبلی به چگونگی نصب و راه‌اندازی کامل آرکپچا پرداختیم. در این آموزش قصد داریم نحوه فعال‌سازی و استفاده از آرکپچا را از طریق بازارچه ابری ابرآروان توضیح دهیم.

آرکپچا در بازارچه ابری

با فعال‌سازی آرکپچا از طریق بازارچه ابری ابرآروان دیگر لازم نیست درگیر اضافه‌کردن کدهای جاوا اسکریپت در سایت خود شوید. هرجایی که نیاز به استفاده از آرکپچا داشتید صرفا با اضافه‌کردن یک المان HMTL به فرم خود، ویجت آرکپچا برای شما فعال خواهد شد. نصب آرکپچا با استفاده از این روش، با ۴ گام زیر قابل انجام است:

۱. ثبت‌نام در آرکپچا

در سایت آرکپچا ثبت نام کنید. بعد از ورود به پنل مدیریت، با اضافه کردن وب‌سایت خود، site_key و secret_key را دریافت کنید.

۲. فعال‌کردن آرکپچا در بازارچه ابری CDN ابر آروان

ابتدا وارد حساب کاربری خود در ابرآروان شوید. سپس با رفتن به بخش CDN و سپس انتخاب‌کردن دامین سایت مورد‌نظر خود وارد بخش بازارچه ابری شوید. از بین محصولات موجود آرکپچا را انتخاب کنید.

آرکپچا در بازارچه ابری آروان

سپس در صفحه باز شده روی گزینه تنظیمات کلیک کنید و کلید سایتی (site_key) که از سایت آرکپچا دریافت‌ کرده اید را در ورودی وارد کنید.
توجه : دقت داشته باشید که دامین انتخاب‌شده در ابرآروان باید با دامینی که در آرکپچا ثبت کرده‌اید یکسان باشد.

آموزش فعال سازی و نصب کپچا آرکپچا

۳. اضافه‌کردن المان HTML در فرم موردنظر

در کد HTML سایت خود، محل دقیق بارگذاری آرکپچا را مشخص کنید.

ازین به بعد ویجت آرکپچا به جای المانی که شما مشخص کرده‌اید به صورت زیر نمایش داده‌ خواهد‌شد.

آرکپچا، من ربات نیستم!

۴. ارزیابی پاسخ کاربر

اعتبارسنجی حل شدن چالش در سمت سرور و یا در سمت کلاینت بر عهده شما خواهد بود. (به صورت دقیق‌تر ارسال فیلد challenge_id به همراه سایر فیلد های فرم به سمت برنامه سمت سرور شما الزامی خواهد بود. چرا که شما باید در سمت سرور با استفاده از challenge_id و مشخصاتی که در زمان ثبت‌نام دریافت کرده‌اید ای پی آی verify را فراخوانی کنید)

پس از حل شدن چالش توسط کاربر، شما باید در سمت برنامه سرور خود از حل شدن درست این چالش بوسیله فراخوانی api مربوطه اطمینان حاصل کنید.(اعتبارسنجی دو مرحله‌ای)
مانند تصویر زیر به هنگام اعتبارسنجی سایر فیلدهای فرم خود بایستی با ارسال SITE_KEY و SECRET_KEY و challenge_id به سمت سرور آرکپچا از حل شدن کامل و درست چالش کاربر مطمئن شوید.

آموزش و نمونه کد فعال‌سازی کپچا (CAPTCHA) فارسی، آرکپچا

دریافت جواب success :true به این معنی است که کاربر شما چالش را به درستی حل کرده‌است و شما می‌توانید ادامه فرآیند برنامه سمت سرور خود را از سر بگیرید. در صورت دریافت پاسخ عدم موفقیت در حل چالش از سمت سرور آرکپچا، باید خطای مورد نظر خود را در جواب به کاربر سایت خود برگردانید.

همچنین شما می‌توانید با مراجعه به بخش مستندات آرکپچا توضیحات بیشتری در مورد چگونگی استفاده از آرکپچا مطالعه کنید.

همین امروز آرکپچا را برای امنیت بیشتر وب‌سایت خود فعال کنید. در صورت بروز مشکل، از بخش پشتیبانی آنلاین و یا ایمیل با کارشناسان آرکپچا در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top