آموزش استفاده از آرکپچا

نحوه فعالسازی

برای استفاده از آرکپچا در سایت خود ابتدا باید یک حساب کاربری بسازید. می‌توانید با استفاده از این لینک در آرکیچا ثبت‌نام کنید. بعد از ثبت‌نام در پنل ادمین به قسمت ساخت وبسایت جدید بروید. و آنجا با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز برای سایت خود یک Site key و Secret key دریافت کنید.
برای افزودن آرکپچا، ابتدا کتاب‌خانه جاوا اسکریپت آرکپچا را در HTML خود قرار دهید.

حالا این کد HTML را در فرمی که می‌خواهید ویجت آرکپچا نمایش داده شود، اضافه کنید.

عبارت YOUR_SITE_KEY را با کلید دریافتی هنگام ثبت‌نام جایگزین کنید.
در این مرحله ویجت آرکپچا به صورت زیر در فرم مورد نظر شما نمایش داده خواهد شد.

ویجت آرکپچا با متن «من ربات نیستم»

 ازین پس کاربر سایت شما قادر خواهد بود تا با حل کردن چالش تصویری آرکپچا فرم مورد نظر را ارسال کند. در صورتی که کاربر چالش را درست حل کند ویجت به صورت زیر تبدیل خواهد شد.

باکس تایید شده من ربات نیستم آرکپچا

دقت داشته باشید که اعتبارسنجی حل شدن چالش در سمت سرور و یا در سمت کلاینت بر عهده شما خواهد بود. (به صورت دقیق‌تر ارسال فیلد challenge_id به همراه سایر فیلد های فرم به سمت برنامه سمت سرور شما الزامی خواهد بود. چرا که شما باید در سمت سرور با استفاده از challenge_id و مشخصاتی که در زمان ثبت‌نام دریافت کرده‌اید، ای پی آی verify را فراخوانی کنید)

پس از اینکه کاربر چالش را حل کرد. شما باید در سمت برنامه سرور خود از حل شدن درست این چالش بوسیله فراخوانی api مربوطه اطمینان حاصل کنید.(اعتبارسنجی دو مرحله‌ای)
مانند تصویر زیر به هنگام اعتبارسنجی سایر فیلدهای فرم خود بایستی با ارسال SITE_KEY و SECRET_KEY و challenge_id به سمت سرور آرکپچا از حل شدن کامل و درست چالش کاربر مطمئن شوید.

نمونه کد تایید سمت سرور در زبان Node js
نمونه کد تایید سمت سرور در زبان Node js

دریافت جواب success : true به این معنی است که کاربر شما چالش را به درستی حل کرده‌است. شما می‌توانید ادامه فرآیند برنامه سمت سرور خود را از سر بگیرید. در صورت دریافت پاسخ عدم موفقیت در حل چالش از سمت سرور آرکپچا، باید خطای مورد نظر خود را در جواب به کاربر سایت خود برگردانید.

همچنین شما می‌توانید با مراجعه به بخش مستندات آرکپچا توضیحات بیشتری در مورد چگونگی استفاده از آرکپچا مطالعه کنید.

همین امروز آرکپچا را برای امنیت بیشتر وب‌سایت خود فعال کنید. اگر با مشکلی مواجه شدید، از بخش پشتیبانی آنلاین و یا ایمیل با کارشناسان آرکپچا در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top